Vaizdo filmo kūrimas apie kompaniją – tai viena paklausiausių krypčių informavimo rinkoje. Dabar turėti tokį filmą verslo pasaulyje tapo greičiau būtinybe, nei mada. Toks filmas skirtas demonstruoti konferencijose, susirinkimuose, pasitarimuose, parodose, televizijoje.
UAB STUDIJA RESTART kuria vaizdo filmus apie kompanijas pagal užsakovo pageidavimus.

Reprezentaciniam filmui keliami konkretūs tikslai:

  • didinti pardavimų apimtis;
  • pristatyti naują prekės ženklą;
  • pateikti reklamą tikslinei auditorijai;
  • kurti kompanijos įvaizdį;
  • supažindinti klientus arba investuotojus su kompanijos veikla;
  • pateikti instrukcijas kompanijos darbuotojams ir klientams.

Filmas apie kompaniją kuriamas keliais etapais:

  • paruošiamasis etapas (užsakymo pildymas, sąmatos sudarymas, sutarties pasirašymas);
  • scenarijaus kūrimas;
  • filmavimas;
  • vaizdų montavimas, grafikos, specialiųjų efektų kūrimas, įgarsinimas, muzikinio fono parinkimas ir pan.

Priklausomai nuo pasirinktos krypties, filmas filmuojamas kompanijos teritorijoje (ceche, laboratorijoje, vadovybės kabinetuose, poilsio patalpose ir pan.), jei reikia – partnerių įmonėse, filmavimo paviljonuose arba gamtoje (ne patalpose). Vaizdo ir, galiausiai, paties filmo kokybė didžiąja dalimi priklauso nuo filmuojamų objektų ir kompanijos darbuotojų pasirengimo. Nešvari darbuotojų bei specialistų apranga ekrane tikrai nepagerins kompanijos įvaizdžio.

Filmas rodomas tikslinei auditorijai, todėl jis yra daug efektyvesnis, nei bet kuri kita reklama. Pagrindiniai jo privalumai – vaizdingumas ir informatyvumas.

Pristatome keletą pagrindinių šio tipo produkcijos kategorijų.
Tiesa, šis skirstymas į kategorijas iš dalies yra sąlyginis, nes tas pats filmas gali atlikti keletą funkcijų tuo pat metu. Be to, filme gali būti elementų, leidžiančių demonstruoti jį įvairioms auditorijoms.

Korporatyvinis (verslo) filmas. Trunka 10 minučių arba ilgiau. Toks filmas geriausiai pristato kompaniją, jos tikslus ir veiklos specifiką. Šiuose filmuose taip pat gali būti pasakojama apie korporatyvines šventes arba pristatoma kompanijos istorija. Šie filmai svarbūs korporatyvinei darbuotojų dvasiai ugdyti ir pristatyti kompanijos misiją ne tik esantiems, bet ir galimiems klientams, investuotojams ir verslo partneriams.

Prezentacinis filmas (5-20 min.) – tai filmas, pristatantis naują produktą, kompaniją, paslaugą ar projektą. Pagrindinis tokio filmo tikslas – pateikti informacijos, todėl jis nepakeičiamas pristatymuose ir konferencijose. Tai puikus produktas, tinkamas demonstruoti pardavimų taškuose ir biuruose. Įrašius į laikmeną, jį galima įteikti klientams ir partneriams – tai paprastas būdas detaliai pristatyti savo veiklą.

Filmas-vizitinė kortelė (3-5 min.) – trumpas reklaminis filmukas, greitai ir suprantamai pateikiantis visą būtiną bendrą informaciją apie Jūsų kompaniją arba produkciją. Tokį formatą galima pritaikyti ir pagrindiniame korporatyvinės svetainės puslapyje arba pristatomojo filmo meniu. Šio tipo filmukas gali būti naudojamas ir kaip reklaminis klipas parodose bei konferencijose.

Videoinstrukcija – tai filmas, išsamiai parodantis, kaip teisingai ir nuosekliai elgtis įsigijus kompanijos produktą, bei pristatantis jų naudojimo ypatumus. Tas pat pasakytina ir apie paslaugas. Videoinstrukcijos gali būti skirtos ne tik prekių (paslaugų) pirkėjams, bet ir kompanijos darbuotojams.
Informacinis siužetas (1-3 min.) – informacinis reportažas, kurį galima pristatyti informacinėse arba teminėse televizijos laidose. Tokie siužetai kuriami specialia proga – atidarant naują parduotuvių tinklą arba prekybos centrą, pristatant naują prekės ženklo akciją ir pan. Tačiau net ir parodytas per televiziją toks filmukas nepraranda savo aktualumo – vėliau jį galima bus demonstruoti parodose arba internete.